ÜCRETSİZ İZİN İŞÇİYE HAKSIZLIK, EMEĞE SAYGISIZLIKTIR

İYİ Parti İl Teşkilatı, toplumun tüm paydaşlarıyla buluşmalarına devam ediyor.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet EKTAŞ ve Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRK-İŞ’e bağlı Tek Gıda İş Sendikası Şube Başkanı Erdoğan YÖRÜKSOY’u ve DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet ARI’yı ziyaret etti.

Ziyarette yapılan görüşmelerde, her iki farklı iş kolunda çalışan işçilerimizin ekonomik, sosyal, özlük haklarıyla ilgili sorunları ve sendikal örgütlenmenin önündeki engeller konuları öne çıktı.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet EKTAŞ, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarında özellikle pandemi sürecinde, işyerlerinde örgütlü sendikaların, işçilerin özlük ve ekonomik haklarının korunmasında nasıl bir kalkan görevi gördüğünün bir kez daha ortaya çıktığına işaret etmiş, sendikasız işyerlerine kıyasla sendikalı işyerlerinde çalışan işçilerimizin pandeminin ve son üç yıldır devam eden ekonomik krizin olumsuz koşullarından daha az etkilendiğine dikkat çekmiştir.

Mehmet EKTAŞ, pandemi ve ekonomik krizin yaşamsal ve ekonomik olarak en mağdur kesimi işçiler ve küçük esnaftır. İşçilere esnek çalışma ödeneği vermek yerine ücretsiz izine zorlayıp sadaka gibi ücretsiz izin ödeneği vermek zalimliktir. İşçilerimiz ve aileleri, asgari ücretin yarısı gibi bir rakamla yaşamaya mahkum edilemez. Ücretsiz izin uygulamasının kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde yapılacak ödemelerin en az asgari ücret seviyesine yükseltilmesi gerekmektedir ifadelerine yer verdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BAŞKAN KÜPELİ’DEN MÜDÜR DEĞİRMENCİ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
349.519

VAKA

305.427

İYİLEŞME

9.371

ÖLÜM

44.092

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
40.272.089

VAKA

27.558.672

İYİLEŞME

1.116.167

ÖLÜM

12.713.417

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: