PASAPORT

Veysel Karani’den bir zat nasihat istiyor. Uzun ısrarlar sonunda O da “Allah seni bilir mi?” diye soruyor Kişi “bilir elbet yarattığını bilmez mi? Hiç” deyince Veysel Karani “O halde başkası bilmese de olur” diyor. Kişi ısrarla nasihatlere devam etmesini istiyor Karani hazretlerinden. Veysel Karani “Peki sen Allah’ı bilir misin?” diye soruyor. Kişi “bilirim elbet” deyince. Veysel Karani Hazretleri “başka kimseyi bilmesen de olur” diyor.
Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı gençlik yıllarımdan Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerden beri takip eder ve severim.
Hadi biraz gerilere gidelim; Reis yeni Belediye Başkanı olduğu dönemlerde İstanbul’un en büyük sorunlarından biri su sorunuydu. Hatta önceki Belediye Başkanı kuraklık için yağmur bombaları satın almış ve hiçbir işe yaramamıştı.
Reis başa geçer geçmez yağmur duasına çıkılmıştı ve ardından günlerce yağan yağmur İstanbul’un tüm barajlarını su ile doldurmuş ve su sorunu tabii sadece dua ile değil önlemler ve çalışmalar yapılarak tarihe karışmıştı.
Bu örnek sadece birisi daha birçok köklü sorun çözüldü o zamanlar. Haliç temizlendi, çöp yığınları ortadan kaldırıldı hülasa birden fazla büyük problem ortadan kalktı. Başkan Erdoğan’da İstanbul’un efsane başkanı olarak tarihte yerini aldı.
Bir şiir Başkan Erdoğan’ın ve Türkiye’min hayat hikâyesinin yeniden yazılması için yetti de arttı. Okuduğu bir şiir nedeniyle tutuklanan Reis çıktıktan sonra bugün 17 yaşında olan yeni bir siyasi oluşumun temelini de atmış oldu.
Günümüze gelecek olursak Başkan Erdoğan Türkiye’de siyasi gelişmeler noktasında hiçbir Lidere nasip olmayacak işlere imza attı.
Başkanlık Sisteminin ardından yapılan seçimde seçilen İlk Başkan olarak tarihe geçti.
Çankaya Köşküne değil şimdiki Cumhurbaşkanlığı sarayına çıktı. Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki İlk Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçti.
Yenilikler saymakla bitmez.
Bunların yanında 17 yılda başına gelmedik kalmadı. Otomobilinin kilitlenmesi ve havasız bırakılması, Zehirlenme girişimleri ve en nihayetinde 15 Temmuz darbe girişimi.
Allah’ın izniyle hepsinden de kurtuldu.
Her şeyi bir kenara bırakın ben Yüce Allah’ın bu samimi adamı sevdiğini düşünüyorum. Allah sevmese bize de sevdirmese bu olumsuz şartları Reis’in aleyhine çevirebilir miydi?
Hal bu ki tüm bu olumsuzluklar Reis’in lehine sonuçlandı. Şimdi diyorlar ki hepsi dümen hepsi senaryo. Ben de diyorum ki; Bu kadar senaryo istesen yazılmaz. Allah sevdi mi gerisi sevmese de olur.
Siyasi hareketlerin ölçümleri sandıkta oluyor, bu ölçümlere göre değerlendirmeler yapılıyor. 17 yıllık bir hareketin Lideri bu kadar yılda hiçbir yenilgi almıyor. Bunun açıklamasının başka bir izahı varsa beri gelsin.
Bu gün daha iyi anlaşılıyor geçmişte yaşananlar. Zaten erken konuşmamak gerek, feraset sahibi insanlar erken konuşmaz ve hep sonuca odaklanır ilerisini düşünürler.
Çok değil 10 yıl önce “kendi İHA’larımız kendi SİHA’larımız olacak” denseydi kaçımız inanırdı. Ya da savunma sanayisinde artık kendi helikopterlerimiz var. Önceden yabancı ülkeler silah satıyordu fakat “ona sıkmayacaksın, buna kullanmayacaksın” diye şartlı satıyordu. Parasını ödediğimiz halde teröriste kullanamıyorduk. Şimdi Uluslar arası operasyonlar yapar hale geldik. Nereden? Nereye?
Biz görür müyüz? Bilmem ama bir gün gelecek bu Ülke gençleri Dünya’nın en değerli pasaportunu taşıyacak ceplerinde. O gün çoğu Ülke bizim gençlerimizi muhabbetle karşılayacak, gelin bize de gelin diye özel davetiyeler çıkaracak. Ben bunu görüyorum. Bu yazımda şöyle bir kenarda kalsın. O gün geldiğinde benim ileri görüşlü olduğum da çıksın ortaya. Şimdi bize vize uygulayan Ülkeler var ya biz onlara vize uygular hale geleceğiz emin olun.
Pasaport mu? Türkler için pasaport ortadan kalkacak, yerine bizim T.C. kimliklerimiz yeterli olacak yazın bir kenara.
Vesselam…

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yenilikçi Projeler Yarışacak

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
301.348

VAKA

266.117

İYİLEŞME

7.445

ÖLÜM

35.231

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
30.395.579

VAKA

20.680.746

İYİLEŞME

950.434

ÖLÜM

9.714.833

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: