CHP HEYETİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

Çiftçilerden gelen şikayetler üzerine 15-25 Mayıs tarihleri arasında yaşanan doğal afetlerin üretime ve çiftçilere etkilerini araştırmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne de nezaket ziyareti gerçekleştirdi.  

CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer ile CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel ve Ziraat Odası Başkanı Naci Erdemli’nin de eşlik ettiği heyeti Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal ve Genel Sekreter Ayşe Ünlüce karşıladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmayı destekleme projeleri hakkında heyete bilgi veren Başkan Vekili Hasan Ünal, artan maliyetler nedeniyle çiftçinin üretemez hale geldiğini belirtti. Başkan Büyükerşen’in vizyonu ile hayata geçen Halk Süt, Halk Yumurta ve Üretici Market gibi uygulamaların Türkiye’de birçok yerel yönetim tarafından örnek alındığını belirten Ünal, köylerden kente göçü engellemek için hükümetin üreticiyi teşvik edecek önemli adımlar atması gerektiğine inandığını belirtti.

Tarımsal kalkınmaya destek konusunda Başkan Büyükerşen’in önemli çalışmalara imza attığını ifade eden CHP Milletvekilleri Yaşar Tüzün ve Yüksel Özkan ise Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin tarımsal kalkınma konusunda da rol model çalışmalar hayata geçirdiklerini belirttiler.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

FİDAN SATIŞLARI YENİDEN BAŞLADI

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
351.413

VAKA

306.939

İYİLEŞME

9.445

ÖLÜM

44.474

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
40.711.175

VAKA

27.847.006

İYİLEŞME

1.123.824

ÖLÜM

12.864.169

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: