DOLAR

8,8576$%-0.1

EURO

10,4060%-0.35

STERLİN

12,1414£%-0.28

GRAM ALTIN

498,14%-0,16

ÇEYREK ALTIN

7.943,15%1,11

TAM ALTIN

7.943,15%1,12

BİST100

1.384,68%-1.20

BİTCOİN

384319฿%1.03521

a

ATATÜRK’Ü SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç yaptığı yazılı açıklamada “01.06.2021 tarihli Tepebaşı Belediye Meclisinde yaşanan olayla ilgili kamuoyunun doğru bilgilenmesi ve gerçekleri bilmesi adına açıklama yapmak gerekmiştir.

Tepebaşı Belediye Meclis toplantılarında, ülkemizde yaşanan önemli olaylarla ilgili gündem dışı konuşma yapmak bir gelenek ve aynı zamanda meclis üyelerinin yönetmelikten doğan hakkıdır. Bu kapsamda bugüne kadar yapılan meclis toplantılarında, gerek CHP’li, gerek AKP’li gerekse diğer partili meclisi üyeleri neredeyse her ay söz alarak gündem dışı konuşmalar yaptılar.  Bu güne kadar yapılan gündem dışı konuşmalara tüm meclis üyeleri hoşgörü gösterip, çoğu zaman aynı konuda açıklamalar yaptılar.

01.06.2021 tarihli Tepebaşı Meclis toplantısında, CHP Meclis Üyesi Turgut Doğandor, Ayasofya imamının Atatürk’e hakaret etmesi ile ilgili bir konuşma yapmak istedi. Daha konuşmasına başlar başlamaz, AKP’li meclis üyeleri, bu konunun Tepebaşını ilgilendirmediği ve burada konuşulamayacağı gerekçesi ile sözünü kesti ve CHP Meclis Üyesinin konuşmasını engelledi. Turgut Doğandor konuşmasına devam etmek isteyince bu defa AKP’li diğer meclis üyeleri de, ayağa kalkıp seslerini yükselterek, CHP Meclis Üyesinin konuşmasını engellediler ve salonu terk etmek için harekete geçtiler. Bunun üzerine CHP Meclis üyesi Hasan Hüseyin Bolat, hem bir konuşmacının sözünün kesilmesine hem de, Atatürk’e hakaretin kınanmasının engellenmesine tepki göstermiştir. Bu çerçevede yaşanan olaylarda, AKP’li meclis üyeleri iki defa meclisi terk edip, Hasan Hüseyin Bolat’a sözlü saldırılarda bulunmuşlardır, saldırılarına sosyal medyadan da devam etmişlerdir.

Yaşanan olayın özü, mecliste kaos yaratarak, Atatürk’e hakaret eden bir meczubun kınanmasının engellenmesidir. Bugüne kadar Belediye Meclisinin tüm toplantılarında her türlü konunun görüşülmesine tahammül eden AKP Meclis Üyeleri, konu Atatürk’ün savunulması olunca tahammül edemediler. Atatürk’e kafir diyecek kadar alçalan bir din görevlisinin, kınanmasını duymaktansa Belediye Meclisini terk etmeyi tercih ettiler. Bu davranışlarını bastırmak için de, CHP’li meclis üyesi Hasan Hüseyin Bolat’ın kendilerine hakaret ettiğini söyleyip, en iyi bildikleri iş olan, saptırma ve mağduriyet yaratma taktiğini yine uygulamaya koydular.

Atatürk’e kafir diyen din görevlisini istifaya davet edemeyen AKP’lilerin, Atatürk’ü savunan Hasan Hüseyin Bolat’ı istifaya davet etmeleri, nerede durduklarını ve kimin yanında olmayı tercih etiklerini bir kez daha ortaya koşmuştur.

AKP İl Başkanın “O meclis üyesi, istifa edecek” şeklinde mafya jargonu kullanması ise kimden ilham aldıklarının son günlerde ortaya dökülmesi ile uyumludur. Her ne şart altında olursa olsun, tüm Cumhuriyet Halk Partililer ve vatansever yurttaşlar Atatürk’ü savunmaya devam edecektir. AKP’lileri, Cumhuriyetin kurucusuna hakaret eden bir utanmazın yanında değil,  bu ülkeyi savaş meydanlarda kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında olmaya davet ediyoruz”dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ANTALYA VE MUĞLA’DAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.