HASTALIĞI HAYATINA İLHAM OLDU

Dr. Sevil Pekmezci dudak damak yarığıyla dünyaya geldi. Uzun yıllar tedavi gördü, pek çok operasyon geçirdi. Bu gün o aynı kendisi gibi bu hastalıkla dünyaya gelenlere yardım ediyor.

Bugün başarılı bir diş hekimi olan Sevil Pekmezci 1982 yılında Ankara’da ailesinden gelen dudak damak yarığıyla dünyaya geldi. Dönemin başarılı ismi Prof. Dr. Onur Erol tedavisini üstlendi. Uzun yıllar sürdü tedavi; İlkokulda başlayan süreç Pekmezci liseden mezun olana kadar devam etti. Bu süre zarfında birçok ameliyat geçirdi.

Yine o dönemlerde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde dişleri için de tedavi olmaya başladı, Pekmezci’nin ortodontik tedavisi ise 8 yıl kadar sürdü.

Doğuştan gelen bu rahatsızlığı ile ilgili konuşma terapileri de alan Sevil Pekmezci bu tedavilere halen devam ediyor.

YAŞADIĞI RAHATSIZLIK BRANŞINI BELİRLEDİ…

Çocukluk döneminde yaşadıkları Pekmezci’nin diş hekimliği branşını seçmesindeki en büyük etken olmuş. Tedavisini yapan doktoru Onur Erol için “Her zaman çok anlayışlı ve güler yüzlüydü” diyor.

Dudak damak hastalarına yardım ettiği bir platformu olan Onur Erol’dan oldukça etkilenen Pekmezci,  “İleride onun kadar iyi ve o kadar başarılı olmayı hedefledim hep” diyor.

Üniversiteyi başarılı bir dereceyle tamamlayan Pekmezci, üniversite yıllarında da organizasyonlar düzenleyen, sosyal hayatı renkli oldukça aktif bir öğrencidir. Ne yaşadığı konuşma problemi ne de geçirdiği estetik ameliyatlar ona engel olmuş. Her zaman arkadaşları ve ailesi tarafından destek görmüş.

LİDERLİK RUHUNDA VAR…

İlk olarak mezuniyetinden sonra tesadüfen çalışmaya gittiği Didim’de kendisine ufak bir klinik açmış 2008 yılında. Didim, yurt dışından gelen ve orada yaşayan yabancı ve yerli halkın bulunduğu bir bölge. Yabancı hastalarla tanışması Didim’deki çalışma hayatıyla başlamış. Bölge sakinlerince hızla tanınmaya başlayan Pekmezci’ye “Eli hafif, güler yüzlü diş hekimi” demeye başlamışlar. Didim’de aldığı yabancı dil eğitimleri ve oradaki yabancılarla kurduğu ilişkiler sayesinde yabancı dilini de geliştiren güler yüzlü hekim, birçok Avrupa ülkesini görme ve gezme fırsatı da bulmuş.

YARDIMSEVER DOKTOR

Bir, dudak damak yarığı organizasyonu olan ve dünyaca bilinen Operation Smile için yardımlarda  bulunan Pekmezci, kliniği vasıtasıyla da yardım topluyor.  Sevil Pekmezci, maddi imkanı olmayan çocukların ameliyat masraflarına katkıda bulunuyor ve yardım topluyor.

Bundan sonraki hayali bir yardım derneği kurup kendisi gibi hastalara hem maddi destek vermek hem de manevi olarak onlara motivasyon kazandırmak, onlara destek olmak.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok yerel ve yabancı yayında haberi yapılan Pekmezci, 2017 yılında Avrupa ve İngiltere’de düzenlenen bir yarışmada Best Dentist ödülüne layık görüldü. 2018’de yine Avrupa’da düzenlenen yarışmalarda Best Dentist ve Best Clinic ödüllerini de aldı. Pekmezci aynı zamanda 2018 yılında Dental Forbes Dergisi’nin kapak konusu oldu, 2019 yılı Europe’s Star in Dentistry and Best Cosmetic Clinic dallarında da ödüller aldı.

2018 YILINDA BİRÇOK BAŞARIYA İMZA ATTI

2008 yılında ufak bir klinikle işe başlayan Pekmezci, sayısız başarısı ve azmi ile geçtiğimiz yıl kliniğini 7 üniteli bir kliniğe çevirdi. Şu an 17 personelle birçok yerli ve yabacı hastaya hizmet veriyor. Bu günlerde tatlı bir heyecan yaşıyor Pekmezci, kliniğinin ikinci şubesini Antalya’da açmaya hazırlanıyor.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

4 yeni 112 İstasyonu hizmete girdi

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
210.965

VAKA

191.883

İYİLEŞME

5.323

ÖLÜM

19.082

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
12.446.105

VAKA

6.830.596

İYİLEŞME

558.683

ÖLÜM

5.615.509

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: