Reklam
Eskişehir'de Haberin Nabzı Haberci26.com -
$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,11

PARLATALIM ABİ KOD ADI “GM”

admin
admin
  • 06.12.2018
  • 92 kez okundu

Küçükken ayakkabı boyadığım zamanlarda boya sandığımı alır insanların kalabalık olduğu yerlerde “parlatalım ağabey, badem yağlı, bol cilalı” diye bağırır ayakkabı boyar parlatırdım.
Şimdilerde böyle ekmeğini boya sandığından kazanan çocuklar pek kalmadı.
Ayakkabı boyayanlar var ama sadece sıcak sular bölgesinde sayıları da çok az.
“Parlatmak” deyimi ayakkabılar için söylendiği gibi yeni tıraş olmuş kişiler içinde söylenir. Şimdi ise bu deyimi sosyal, görsel ve yazılı medyada bir yerlere aday olan kişilere uygulanırken görmeniz mümkün. Ben bu kişileri bundan böyle kod adı kullanarak yazacağım GM olacak isimleri.
Bu GM’ler kendilerini KAF dağında gören, aslında çapsız, bacaksız kişiler olup mutlaka “parlatılma”lıdırlar. “Parlatma” işlemi yapılmazsa yani sosyal, görsel ve yazılı medyada lehlerinde bir takım yazılar yazılıp çizilmezse olmaz.
Bu GM’leri “Parlatacak” ekiplerde hazır “Harman-Kadron” bir şekilde “bir seçim olsa da yolumuzu bulsak” peşindedir.
Bir ilana, bir bağışa, bir miktar vergisiz kazanca bakar bu GM’leri “Parlatma” işi, GM ise parayı hazırlamış olmalıdır veya “Parlatıcıları” beslemesi gerekir inceden.
Kendilerini büyük kuruluşların CEO’su gibi sanan bu GM’ler Anadolu taraflarından esen sert yâda serin rüzgârlara göre büyür ve küçülürler, hatta bazen o kadar küçülürler ki göremezsiniz bile. Radyo düğmesi bile onlardan büyük kalır.
Yaptıkları pek bir şey yoktur aslında dedim ya Anadolu rüzgârları şekillendirir onların yaptıklarını veya yapacaklarını. Fakat bunlar kendilerinden bilirler bu rüzgârların getirdikleri nimetleri.
Bu GM’lerin başka bir özellikleri daha vardır “vazgeçilmez” sanırlar kendilerini hâlbuki kendilerini vazgeçilmez sanan insanlarla dolu mezarlıkları görmezler. Hastalıktır bu aslında “HİTLER” ya da “FİRAVUN” hastalığı da denilen “NARSİSİZM” hastalığına yakalanmışlardır. Maalesef bu hastalığın çaresi ölmektir, hasta ölünce hem kendisi kurtulur, hem de etrafındakiler.
“Parlattırmak” isterler her zaman kendilerini, sürekli ön planda onlar olmalıdır. Kimse onların önüne geçemez, geçerse eğer intikamları gecikmez. Derhal cezalandırırlar ama kendi güçlerince.
Malcolm-X olarak bilinen ünlü İslam Mücahidi Malik El-Şahbaz’ın da dediği gibi “Kuklayı değil, Kuklacıyı nişan almalıyız” bu GM’ler hep Kukla, ipleri ise Anadolu Rüzgârlarının elinde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ