SÜLLÜ ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Uluönder Mahallesi’nde Tepebaşı İlçe Örgütü tarafından esnaf için hazırlanan maskelerin dağıtımına eşlik ederek vatandaş ve esnafın şikayetlerini dinledi.

“Her ne kadar saray yönetimi kabul etmese de son yıllarda kendini hissettiren ekonomik durgunluk, Covid-19 küresel salgını ile iyiden iyiye derinleşti. Salgın sürecinde en ağır darbeyi, esnaf aldı. Esnaflar, biriken kiralar, stopajlar, çoğu gündelikle çalışanlarına yapamadıkları ödemeler, elektrik, su, doğalgaz faturaları, SGK primleri ve kredi borcuyla, döviz baskısıyla ekmeğinin kaygısında, güvencesiz ve umutsuz ayakta durmaya çalışıyor. Türkiye’de yılın ilk 6 ayında 35 bin 965 işyeri kapandı; devren işyeri ilan sayısı, geçen yıla göre %77 arttı.” diyen Dr. Jale Nur Süllü, Saray yönetiminin kamusal önlemlerle çözüm üretmek yerine, tüm sorumluluğu vatandaşlara yüklediğini söyledi. Süllü, “Çıkıp konuşan, ama nereye ve neye baktığı belli olmayan bakanların tek derdi, yandaş şirketler ve müteahhitler.  Esnaftan hiç söz etmiyorlar ama esnaflar, battıkça batıyor! “ dedi.

Bir tuhafiyeci esnafının, 17.00 itibariyle kasasına girenin sadece 5 TL olduğunu göstererek yaşadığı zor durumu özetlediğini belirten Süllü, ziyaretleri sırasında, siftah yapmadan kepenk kapatan ve yüksek elektrik faturası sebebiyle iş yerlerinin ışıklarını yakmadan oturan esnaflara şahit olduklarını söyledi. “Böyle giderse kapatmak zorunda kalacağız” diyen esnaf sayısı artışının, kaygı verici olduğunu dile getiren Süllü Esnafın bu halinin sorumlusu saray yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 17 maddelik çözüm önerisini hayata geçirmek için acilen harekete geçmelidir” dedi.

Jale Nur Süllü, esnaf ziyaretlerinde vatandaşların sorunlarını dinlemeye ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin çözüm odaklı politikalarını anlatmaya devam edeceklerini belirtti.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  GALİBİYETİ ATEŞ SAVAŞÇILARINA ARMAĞAN ETTİLER

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  355.528

  VAKA

  310.027

  İYİLEŞME

  9.584

  ÖLÜM

  45.501

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  41.595.980

  VAKA

  28.268.643

  İYİLEŞME

  1.135.880

  ÖLÜM

  13.327.337

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Haberci26.com |'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Haberci26.com |'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470
  %d blogcu bunu beğendi: