DOLAR

9,5357$%-0.54

EURO

11,0683%-0.64

STERLİN

13,1605£%-0.43

GRAM ALTIN

546,97%-1,77

ÇEYREK ALTIN

8.707,54%-1,75

TAM ALTIN

8.707,54%-2,04

BİST100

1.507,50%0,98

BİTCOİN

593318฿%-2.81524

a

ESÇEVDER SULAMA BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) olarak son günlerde halkımızdan gelen şikayet ve tespitlerimiz ile basında yer alan sulama kanalları ile ilgili bilgi almak için TC Eskişehir Sulama Birliği Başkanlığını ziyaret etmiştir.

Eskişehir Sulama Birliği başkanı Ziraat Müh. Yunus Ağan’ı makamında ziyaret ederek, Şehrimiz içinden geçen açık ve kapalı su kanallarında meydana  gelen atık ve çöplerin durumunu, hatta yağmur suyu hatlarına bağlanma ihtimali olan fosseptik bağlantılarını ve bu sorunlarla ilgili sorumlu kişi ve kurumları masaya yatırılmıştır. Yunus Ağan “ Su kanallarının temizleme işinin uhdelerinde olduğunu fakat mali olanaklarının yetersizliğinden yeterince temizleyemediklerini ve temizlenen kanallarında halkımız tarafından kısa sürede çöp yığınına dönüştürüldüğünden” yakınmıştır. Bunun önüne geçilmesi için halkımızın duyarlı davranarak sulama kanallarını kirletmemeleri konusunda Çevre derneği olarak elimizden gelen ne varsa yapabileceğimizi, ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşüleceği iletilmiştir.

Ayrıca Porsuk barajından başlayıp Eskişehir ve Alpu ovasını sulayabilecek kapalı sistem sulama projesinin önemi bir kez daha ön plana çıkması gerektiği üzerinde duruldu. Bu konuda kurum ve kuruluşların elini taşın altına koyması gerektiği vurgulanmıştır.

Eskişehir Sulama Birliği yöneticileri Ziraat Müh. Yusuf Ağan, Zir.Müh. Özer Ülker, Zir.Müh. Çiğdem Canbolat ile Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) yöneticileri Mak.Müh. Sadık Yurtman, Matetikçi  Ramis Tunca , End. Müh. Dilek Bayraç  ayrılmadan birer hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER ) olarak sulama kanallarındaki çevre kirliğinin  takipcisi olduğumuzu ve olacağımızı ve bu kirliliğin bir an önce önlenmesi konusunda ilgili ve yetkililerden talep ettiğimizi kamu oyu ile paylaşırız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

LOKANTA, KAFE VE KAHVEHANELER HES KODU İLE AÇILSIN

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.