DOLAR

9,6153$%1.08

EURO

11,2367%1.02

STERLİN

13,2482£%0.55

GRAM ALTIN

553,38%1,55

ÇEYREK ALTIN

8.877,86%1,45

TAM ALTIN

8.877,86%3,13

BİST100

1.479,93%1,68

BİTCOİN

591865฿%1.73586

a

ERCAN ÇİMEN’DEN ESKİŞEHİR’E SÜPRİZ ZİYARET

Yüreğinde taşıdığı memleket sevgisini gittiği her ile ve mekâna taşıyan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen Bey misafirimizdi.

Sık sık geldiği Ankara ziyaretinin sonuncusunda Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanımız İrfan Ataman Beyin daveti buluşmamıza vesile oldu.

Yüreğinde sıcaklık, yüzünde ve gözlerinde şehrine hizmet ettikçe daima ışıldayan tebessümüyle gördük Ercan Başkan’ı.

Gençlik yıllarının geçtiği, hatta hayat arkadaşını bulduğu bu güzel kente “Eskişehir benim ikinci vatanım” diyor.

O, kendisinde gördüğümüz gönül zenginliği, karşılıksız sevgisi, yüreğinden taşan insan sıcaklığıyla gönüllere girmeyi başarıyor.

Yunus Emre’nin memleketi Eskişehir’de “Yunus gönüllü” olduğunu konuşmaları ve davranışları ile belli ediyor.

Bu anlamda Gümüşhane’de görev yaparken yakından tanıdığım hayırsever babası rahmetli Necati Amca’nın yolunu takip ettiğini gösteriyor dostlarına…

“Ben gelmedim dava için

Benim işim sevi için,

Dost’un evi gönüllerdir,

Gönüller yapmaya geldim…” der gibi gecenin ilerleyen vaktinde geldi Eskişehir’e…

 

Eskişehir’den Gümüşhane’ye uzanan üç-dört saatlik bir görüşmemiz oldu.

 

Porsuk il Harşitin dostluğu ve kardeşliği adına yapmış olduğumuz dernek faaliyetlerimiz hakkında konuştuk.

 

Çalışmalarımızı yakından takip ettiğini, pandemiden sonra gelip ikinci vatanı olarak gördüğü güzel şehrimizde daha uzun süre vakit geçireceğinin sözünü verdi.

 

Sohbete başlarken bakışları üzerimizde, hayali çok uzaklardaydı. Öyle ki, taa 37 yıl öncesine giderek zihni bir yolculuğa çıkardı bizleri.

 

“Sene 1984. Üniversite sınavında yüksek puanla Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini kazandım. Puanım başka fakültelere fazlasıyla yetiyordu galiba tercih hatası yaptım. Neyse nasip burasıymış. Hatta üç erkek kardeşiz, üçümüz de Eskişehir’de okuduk. Bugünkü yaşantımızda Eskişehir’in rolü çok büyük. Çok şeyler öğrendik. Üniversitede okurken Eskişehir Polis Gücünde futbol oynadım. Çok anıların hatıralarım var bu şehirde…”

Meğer spora yakınlığı taa gençlik yıllarından geliyormuş. Söz spora geldiğinde son zamanlarda Eskişehirspor gibi zor günlerden geçen Gümüşhanespor’ üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Ülkemizdeki futbolun turnusol kâğıdı Eskişehirspor ve Gümüşhanespor olduğunun altını çizdi.

Futbolda yaşanan ahlak sorunları ve şeffaf olmayan yönetimler, kulüpleri borç batağına batırarak gidiyorlar.

Hala ülkemizde yürürlüğe girmeyen spor yasası yüzünden onlarca kulüp dernek statüsünde yönetilerek içleri boşaltıldı ve boşaltılmaya devam ediyor maalesef.

Ancak dürüst yönetici bulmak zor. O sebeple Ercan Beyin Gümüşhanespor için başlattığı şirketleşme çalışmalarını Eskişehirspor yönetiminden de bekliyoruz.

Konuşurken bazen duygusal anlarda yaşanmadı değil.

Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz kendisinden önceki Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstaç Genel Müdürü merhum Mustafa Canlı’yı da hayırla yad ettik.

Hatta bir ara gözleri nemlenerek duygusallığı ses tonuna yansıdı: “Merhum Mustafa başkanımızın oğlu Emre var. Benim de bir oğlum var. Emre’nin yaşına yakın. Düşündüm ve empati kurdum. Genç yaşta bir evlat babasını kaybetti. O nedenle dünya fani. Kimseyi kırmaya üzmeye gerek yok. Yunus gibi sevelim sevilelim. Dünya kimseye kalmaz”

Bu cümleler çok kıymetli. Keşke tüm idareciler böyle düşünse demekten insan kendini alamıyor.

İki üç saat süren sohbetimiz nasıl geçti anlamadık.

Netice olarak diyebilirim ki, yaşamının her alanını sistem üzerine kurmuş. Sistem dışı bir iş yapmıyor. İşini takip ediyor sonuçlandırıyor.

Anlattıkları bana Gümüşhane’mize ve bakan olunca ülkemize büyük hizmetleri olan Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanlarımızdan Mahmut Oltan Sungurlu Beyi hatırlattı.

Ne diyelim…Belki de gelecekte Gümüşhane’nin ve ülkemizin yeni bir Oltan Sungurlu’su olabilir. Temenni ederiz olur.

Evet kıymetli okuyucular, insan hayatında öyle anlar vardır ki, çok kısa sürer ama bir ömrü özetleyecek haz verir insana… Biz de belediye başkanımızla üç dört saatlik görüşmemizde, dernek yönetim kurulu olarak böyle bir anı yaşadık.

Kendine has üslubu ve tatlı sohbetiyle, uzun süre gidemediğimizden olacak, göz kapaklarımıza sinen sıla özlemimizi bir nebzede olsa giderdi. Var olsun.

Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun Ercan başkanım.

Memleketimize yaptığınız ve yapacağınız güzel hizmetlerde Allah yar ve yardımcınız olsun.

Hayat arkadaşınızı bulduğunuz anılarınızın, hatıralarınızın tazelendiği Anadolu’nun kadim şehri Eskişehir’e “ikinci vatanınıza” sizi her zaman bekliyoruz…

 

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ALPU BELEDİYE BAŞKANI GÜLLER’DEN, BAŞKAN KÜPELİ’YE ZİYARET

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.