Reklam

ReklamReklam
Eskişehir'de Haberin Nabzı Haberci26.com -

EN GÜZEL CEVABI TARAFTAR VERECEK

Göksel DEMİRAL
Göksel DEMİRAL
  • 23.11.2018
  • 3.140 kez okundu

Bir kulüp düşünün, İstanbul’un derebeylerine kök söktürmüş. Bir kulüp düşünün Avrupa kupalarında yerini almış. Bir kulüp düşünün ki taraftarlarıyla özdeşleşmiş, her hareketiyle Türkiye gündeminde ilk sıra da yer almış.

Nereden geldiğimizi mi unuttuk acaba. Adı sanı duyulmamış stadyumlarda maçlar yapmış, çok zorlukları geride bırakarak Süper denen lige kadar yükselmiş.

Bir başkan gelmiş 2.Liglerden 1.Liglere takımı çıkartmış. O gitmiş yerine o dönemlerde genç dinamik başka bir başkan gelmiş, takımı almış Süper Lige çıkartmış. 8 yıl boyunca burada tüm rakiplerinin korkulu rüyası olmuş.

Eskişehir’de oynanan maçlarda rakipler korka korka gelmiş. Avrupa’ya açılmış bir takım vardı. Şöyle kısa ve öz bir geçmişe baktıktan sonra düştüğümüz durumlar o kadar acı verici ki!

Çıkar ilişkileri, koltuk sevdaları yüzünden önce takım küme düştü. İlk iki sezon geri döneriz hesapları yapmamıza rağmen, bir küme düşme potasından döndük, bir de Süper Lig kapısından.

Şuan mı? Ne anlatalım ki. Maddi sıkıntılarla boğuşan, sezon başı transfer yasağını ortadan kaldıramayan, tesislerinde yemek dahi bulamayan bir Eskişehirspor.

İlk yarının bitmesine 1 aylık bir zaman kaldı. Transfer tahtası açılır mı açılmaz mı bilenmez. Bu durumla mücadele eden yalnız adam Başkan Halil Ünal var.

Takım ayakta kalsın diye uğraşan taraftarlarımız var.

Baktığımızda tüm şehir Eskişehirspor yok olmasın diye uğraşıyor. Uğraşan kesimlerde arma sevdalıları. Askeri ücretle evini geçindirmeye çalışan kesim. İlk okul harçlıklarını biriktirip Eskişehirspor’da destek vermek isteyen 7’den 70’e sadece arma sevdalısı isimler.

Eskişehir koca bir sanayi şehri. Ama sadece kendilerine faydası olan bir topluluk. Kulübe destek veren yok. Seçilmişlerin hiç biri zaten kulübün yolunu bilmiyorlar. Bir kez olsun arayıp ne haldesiniz diye soran yok. Varsın olmasın. Nasıl olsa onlara en güzel cevabı taraftarlar verecekler. Nasıl mı (BenimoyumEskişehirspor’a) diyerek.

Bizim yok olma gibi bir korkumuz yok. Neden mi? Takımlarına, armasına, renklerine aşık öyle bir taraftarımız var ki. Şuan olduğu gibi Eskişehirspor yok olmasın diye ellerinden gelenin fazlasını yaparlar.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ