ÇİFTÇİMİZİN DESTEKLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, yeni kurulan Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu’nu ziyaret etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın tarım üreticileri ile temasları aralıksız şekilde sürüyor.

Başkan Ataç son olarak 10 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu’nu (TÜMBİFED) ziyaret etti. Başkan Ataç ziyaretinde TÜMBİFED Başkanı Ahmet Saltık ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Saltık da federasyon hakkında Başkan Ataç’a bilgiler aktardı.

Sona eren hasat sezonunu hakkında görüş alışverişinde bulunulan görüşmeye ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, TÜMBİFED’e başarılı çalışmalar temenni ederken, “Federasyon yönetimde hem teknik hem bu işin ehli arkadaşlarımız hem de çiftçi dostlarımız yer alıyor ve bir araya gelerek önemli bir kurumu hayata geçirdiler. Bizim düzenlediğimiz Geleneksel Küçükbaş Çoban Festivali’nde ilk kez kuruluşları ile ilgili birlikte olmuş ve görüş alışverişinde bulunmuştuk. Şimdi Türkiye genelinde böyle bir federasyon hayata geçirildi, başarılar diliyorum. Bugün tarıma dair yeni rakamlar öğrendim, üzücü konular. Bunların düzeltilmesi için hükümetin çiftçimizin yanında durması, desteklemesi çok önemli. Maalesef çiftçimizin güvencesi yok. Hem iklimsel hem maddi sıkıntılar, çiftçimizi çok zor durumda bırakıyor. Geçmişte kendi karnını doyurabilen 7 ülkeden biriydik. Ama bugün ot ithal eden bir ülke haline geldik. Bu da hükümetin tarıma ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Biçerdöver söz konusu olunca hepsi ithal araçlar. Dövizin bu kadar yükseldiği noktalarda gerçekten biçerdöver sahiplerini ve tamir edenleri çok sıkıntıya sokuyor. Maalesef Türkiye’nin konumu bu şekilde. Diliyoruz önümüzdeki yıllarda çiftçilerimiz ve tarım adına iyi şeyler olsun; gerçekten Türk halkının yüzü gülsün. Ülkemizin yeniden kendi karnını doyurabilen bir ülke haline gelmesi en büyük dileğimdir” sözlerini kullandı.

Ahmet Saltık ise “Sayın Ahmet Başkanım, ziyaretiniz ile onur ve güç verdiniz. Bugüne kadar ki öykümüzü zaten biliyorsunuz. Yola çıktık, Türkiye’nin merkezi olarak da Eskişehir, biçerdövercilerin federasyon merkezi oldu. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda ülke tarımına, ülkemize katkı sağlamak için yola çıktık. İnşallah muvaffak oluruz” diye konuştu.

Buluşma, Başkan Ataç ve TÜMBİFED yönetiminin hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BÜYÜKŞEHİR ETKİNLİKLERİNİ İPTAL ETTİ

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
355.528

VAKA

310.027

İYİLEŞME

9.584

ÖLÜM

45.501

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
41.552.371

VAKA

28.241.818

İYİLEŞME

1.135.229

ÖLÜM

13.310.553

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: