DOLAR

9,5254$%-0.64

EURO

11,0590%-0.74

STERLİN

13,1488£%-0.52

GRAM ALTIN

546,07%-1,94

ÇEYREK ALTIN

8.707,54%-1,97

TAM ALTIN

8.707,54%-2,04

BİST100

1.509,09%1,08

BİTCOİN

594094฿%-2.2664

a

SAADET PARTİSİ’NİN HAFTALIK BASIN AÇIKLAMASI      

Eskişehir Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl 19 Eylül Gaziler gününü kutladı. Ve yaptığı yazılı basın açıklamasında bu haftanın kısmi olarak genel politikalarından, ağırlıklı olarak Eskişehir’in bu günkü ve geleceğe yönelik sorunları ve çözümlerini ele aldı.

Bingöl, “Müreffeh, güçlü, özgür, lider ve adaletin hakim olduğu bir Türkiye arzularken; ekonomiden ekolojiye, adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye, eğitimden dış politikaya sürekli savrulan bir Türkiye var. Ekonomi dar boğaza girmiş, tarım ve hayvancılığı bitmiş, bütün birikimleri ‘’Varlık fonu‘’ adı altında ipotek edilmiş bir Türkiye var. Yaklaşık 500 binin üzerinde çiftçinin tarımı bıraktığı, 3 milyon hektardan fazla tarım arazisinin betona, inşaata kurban edildiği bir Türkiye var. Adalet olgusu iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşmuş bir Türkiye var. İltimas, adam kayırma, torpil ve partizanlığın sıradanlaştığı, israf ve yolsuzluğun had safhaya ulaştığı bir Türkiye var. Eğitimi yaz-boz tahtasına dönüşmüş, aile yapısı, toplumsal bağları zayıflamış bir Türkiye var. Gençlerin gelecekten ümidini kestiği, yarınlara dair umutların tükendiği bir Türkiye var. Son yıllarda; zamanımızı, kardeşliğimizi, gençliğimizi, umudumuzu kaybettik. Temmuzda saat başı 708 kişi işsiz kaldı, her gün 17 bin kişi işsiz kaldı, emeğin payı azaldı, enflasyonda zirvedeyiz,  gıda artışı %29, bu yıllık toplam faiz ödemesi 190 milyar, faiz vatandaşın belini büktü. Kira fiyatları uçmaya devam ediyor. Memur maaşının %65 i gıda ve kira harcamalarına gidiyor. Asgari ücret açlık sınırının altında. Vatandaşın toplam borcu 1 trilyona ulaştı. Tarım sektörünün bankalara borcu 148 milyar lira. 53 bin esnaf kepenk indirdi ve davam eden sıkıntıları var.” dedi.

Türkiye’nin Yeni Bir Başlangıca İhtiyacı Var

Bingöl, “Ülkemizi bir rövanş cumhuriyeti olmaktan kurtaralım. İhtilaflarımızın, hırslarımızın kör karanlığında kaybolmak yerine, ittifaklarımız üzerinden yeni bir toplumsal sözleşme imzalayalım. Önce ahlak ve maneviyat düsturunu şiar edinen, medeniyet değerlerimizin ihyasını en önemli öncelik olarak gören, maddiyatçı değil, maneviyatçı özellikleriyle bir değerler hareketi, insanlık hareketi, bilgi ve hakikat hareketi, Adalet hareketi, tam bağımsızlık ve küresel sömürüye başkaldırı ve bir umut ve ufuk hareketidir. Yaşanılabilir bir Türkiye, yeniden büyük bir Türkiye, yeni bir dünya ideal ve hedef olan saadet partimiz yeni bir başlangıcın tek adresidir. Siyaset anlayışımız, yönetim anlayışımız, vizyonumuzla diğer partilerden farklıyız. Eskişehir’imizin imardan altyapıya, ulaşımdan sosyal hayata kadar çözüm bekleyen sorunları var.

Burada yerel belediyeler ve merkezi hükümet siyasi mülahazaların dışına çıkarak Eskişehir’e ve Eskişehirliye bu hizmeti yapmaları bir tercih değil, zorunludur.

1- Kentsel yenileme, trafik, altyapı, içme suyu ve yapılaşma modelindeki öngörüsüzlük insanımızı huzursuz etmekte, yağış olduğunda, yağışı bir rahmet olarak görmesi gerekirken adeta kahretmektedir. İyi bir planlama ve çalışma ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

2- Kuzey çevreyolu projesi başlamalı. O.S.B. girişi – Batıkent güzergâhı sabah/akşam iş girişi ve çıkışı saatlerinde adeta çileye dönmektedir. En azından çevreyolu projesi hayata geçirilinceye kadar ivedilikle alternatif çözümler devreye sokulmalıdır.

3- Eskişehir’imizin geleceği için çok önemli gördüğümüz ve mutlaka ciddi bir planlama yapılarak 5 yıl içerisinde şehir merkezindeki tüm orta öğretim kurumlarının Odunpazarı ve Tepebaşı bölgesinde oluşturulacak yeni alanlarda güvenli ve ulaşımı çözülmüş devasa kampüslere taşınması, trafiği ciddi derecede rahatlatır. Öğrencilerin her türlü olumsuz çevre etkilerinden arındığı, ailelerin güven ve huzurunu arttıracak ciddi çözüm modelidir. Okul çevrelerinde çöreklenmiş gençlerimizi ahlaki ve manevi değerlerinden uzaklaştırmayı hedefleyen tehlikelerden korumak mümkündür. Çünkü gençliğimiz geleceğizdir.

Bu projenin yatırım maliyetinin büyük bir kısmı mevcut okul ve arazilerin satışından temin edilecektir. Kalan kısmı belediye ve merkezi hükümetler tarafından finanse edilebilir. Buna ciddi ihtiyaç olduğunu önemine binaen tekraren ifade eder, basın açıklamamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder saygılar sunarım.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ÇAKIRÖZER: “GAZİLERİMİZİ ÜZEN AYRIMCILIK BİTMELİ”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.