DOLAR

9,6153$%1.08

EURO

11,2367%1.02

STERLİN

13,2482£%0.55

GRAM ALTIN

553,38%1,55

ÇEYREK ALTIN

8.877,86%1,45

TAM ALTIN

8.877,86%3,13

BİST100

1.479,93%1,68

BİTCOİN

589492฿%1.01181

a

ETO HEYETİ SİVRİHİSAR OSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Güler ve beraberindeki heyet, ETO’nun kurulmasına katkı verdiği ve iştirakçisi olduğu Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, inşaat ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, beraberindeki heyetle birlikte ETO’nun kurulmasına katkı sağladığı ve iştirakçisi olduğu Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Güler ve beraberindeki heyetin inceleme ziyaretine Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü de eşlik etti. İnceleme ziyaretinde Güler ve beraberindeki heyet, sanayi bölgesinin son durumu hakkında Sivrihisar OSB’nin Müdürü Kemalettin Ustaoğlu’ndan bilgi aldı. Proje hakkında bilgi veren Ustaoğlu, ilçe ekonomisine katkı sağlayacak projeyi faaliyete geçirmek için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Alt Yapı Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Sivrihisar OSB’nin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Ustaoğlu, 2.180.000 metrekare olarak planlanan OSB’de yol ve su çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. OSB’nin elektrik ve doğalgaz işlerinin tamamlanması için de gayret gösterdiklerini belirten Ustaoğlu, ziyaretten ve Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması için verdiği destekten dolayı ETO Başkanı Metin Güler’e ve oda yönetimine teşekkür etti.

Sivrihisar OSB’ye Destek Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz

Ziyarette konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası olarak ilçelerin kalkınmasını şehrin gelişimiyle bir bütün olarak gördüklerini belirten Güler, bu yönüyle Sivrihisar OSB’nin ETO’nun vizyonuyla örtüştüğünü kaydetti. Güler,  Sivrihisar’ın ve yakınındaki ilçelerin gelişiminde ve kalkınmasında önemli bir rol oynayacağına inandığı Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi’ne oda olarak katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarının altını çizdi.

Güler’den İhtisas OSB Vurgusu

Sivrihisar OSB’nin potansiyeli ve sağlayacağı iş hacmiyle tam anlamıyla ihtisas organize sanayi bölgesi olacağını belirten Güler, Sivrihisar OSB’yi Eskişehir’in ihtiyacı olan bir yatırım olarak gördüklerini kaydetti. Sivrihisar OSB’de faaliyet gösterecek işletmelerin sağlayacağı istihdam ve ticaret hacminin ilçedeki ekonomik hareketliliği artıracağını belirten Güler, bu sayede şehre olan göçün de azalabileceğini ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YENİ ÖRGÜN EĞİTİM PROGRAMLARI İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.