DOLAR

9,6153$%1.08

EURO

11,2367%1.02

STERLİN

13,2482£%0.55

GRAM ALTIN

553,38%1,55

ÇEYREK ALTIN

8.877,86%1,45

TAM ALTIN

8.877,86%3,13

BİST100

1.479,93%1,68

BİTCOİN

595649฿%1.62388

a

CHP’Lİ ÇAKIRÖZER EĞİTİM İŞ’İ ZİYARET ETTİ

Eğitim-İş Sendikası Eskişehir Şubesi’ni ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, yüz yüze eğitim öğretim döneminde  okullarda yaşanan sıkıntılar ile, öğretmen, öğrenci ve velilerin taleplerini dinledi. Sendika üyeleri okullardaki temizlik, hijyen ve personel eksikliğine dikkat çekerken, Eskişehir’deki okullarda 120’ye yakın sınıfın karantinada olduğunu belirtti. CHP’li Çakırözer, “Eğitim emekçilerimiz, veliler okullarımızda, sınıflarda hijyen ve temizlik konusunda yaşanan sıkıntılara, eksikliklere dikkat çekmekte. Bu eksiklikler bir an önce giderilmeli, eğitim ve öğretimin nitelikli, hijyenik ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlanmalı” çağrısında bulundu.

EĞİTİM-İŞ’E ZİYARET

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Eskişehir Şubesi’ni ziyaret ederek, Sendika Başkanı Hüseyin Yurtman ve yönetim kurulu üyeleriyle Eskişehir’de okullarda yaşanan sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sendika yönetimi okullarda temizlik, hijyen malzemesi ve personel konusunda yaşanan eksiklere dikkat çekerken,  Eskişehir’deki yaklaşık 430 okulda 120’ye yakın sınıfın karantinada olduğunu aktardı.

 “EKSİKLİKLERİ GİDERİLMELİ”

Pandemide yüz yüze eğitimlerin başlamasıyla birlikte okullardaki eksikler ile sıkıntıları dinleyen CHP’li Çakırözer ise şu değerlendirmelerde bulundu;

“Eskişehir’de eğitim sendikaları ve öğrenci aileleri okullaramızdaki eksiklikleri, sıkıntıları sık sık gündeme getirmekte. Eğitim İş Sendikamızda eğitim emekçilerimizin anlattıkları da gösteriyor ki talepler, sorunlar, eksikler aynı. Okullarda temizlik ve hijyen konusunda büyük eksiklikler var. Temizlik malzemeleri eksik, kimi okullarda ailelerden bunun için para istendiğini sıklıkla duyuyoruz. İstenilen hijyen malzemesi yok, hijyen malzemesi bulunsa temizliği yapacak personel eksik. Okul güvenliğini sağlayacak güvenlik personelinin eksikliğine de  dikkat çekilmekte. Eğitim ve öğretimin nitelikli, hijyenik ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için tüm bu eksikler bir an önce giderilmeli.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KETEM SEYİTGAZİ’DE

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.