DOLAR

8,6689$%0.24

EURO

10,1624%0.2

STERLİN

11,8606£%-0.24

GRAM ALTIN

489,23%0,27

ÇEYREK ALTIN

7.815,68%1,26

TAM ALTIN

7.815,68%0,39

BİST100

1.395,26%-1.70

BİTCOİN

382639฿%-6.67924

a

İŞLETMELER DESTEK İSTİYOR

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir genelinde gerçekleştirdiği ve önemli sonuçlara ulaştığı anketin sonuçlarını açıkladı. Eskişehir’de 1000’in üzerinde işletme ankete katılım gösterdi. Buna göre ankete katılanların;
“% 84’ü Kısa Çalışma Ödeneğinin yeniden başlatılmasını istiyor.
% 91’i Kamuya yapılacak vergi ve benzeri ödemelerin ertelenmesi talebinde bulunuyor.
% 87’si İşletmelerinin yeni kredi desteklerine ihtiyaç duyduğunu belirtmekte.
Haksız rekabetin önüne geçilmesi ise gelen taleplerin başında bulunuyor.”

Anket hakkında bilgi veren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Pandemi döneminde sanayicilerimizle birlikte şehrimiz genelinde işletmelerimizin de durumunu tespit etmek,  sektörlere özel taleplerin ve çözüm önerilerinin oluşturulmasını sağlamak için yaptığımız  ankete yine işletmelerimizden yoğun bir katılım gerçekleşti.  İşletmelerimizin durumunu ortaya koymada önemli verilere ulaşmanın yanı sıra bu işletmelerin çözüm önerileri de ankete yansıdı. Özellikle devlet destelerinin bu noktada ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. İşletmelerimizin ciddi bir destek talebi var” dedi.
Haksız rekabet önlensin
Ankete katılan 1000’in üzerindeki işletmenin kısa çalışma ödeneğinin yeniden başlaması yönünde yoğun bir talebi olduğundan bahseden Kesikbaş, “% 84 oranında kısa çalışmanın yeniden başlaması yönünde işletmelerimizin önemli bir talebi olduğunu görüyoruz. İşletmelerimizin %91’i ödemelerin ertelenmesinden yana. Yine işletmelerimizin % 87’si yeni kredi imkanları istemekte.  Ancak, işletmelerimizin taleplerini sorduğumuzda da vergilerin ertelenmesinin yanı sıra ciddi indirim talep ve haksız rekabetin önüne geçilmesi istekleri oldukça fazla” diye konuştu.
Yapılan anketin bir rapor haline getirildiğini der kaydeden ESO Başkanı Kesikbaş, “İşletmelerimizin sesini duyurmak ve taleplerini geldiğimiz noktada daha iyi anlamak için Odamızın gerçekleştirdiği anketi başka Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere, ilgili bakanlıklarımız ve kurumlarımız ile paylaşacağız” dedi.

maraş escort

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YARATICI ENDÜSTRİLER SERBEST BÖLGESİ ESKİŞEHİR’E GÜÇ KATAR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.