Yeryüzü Ekoloji Okulu atölyelere başladı

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi’nde atölye çalışmaları başladı.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunuyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyete geçerken, proje kapsamında gönüllü eğitmenler tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmaları da 11 Kasım tarihinde başladı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği atölyeler arasında; Doğanın Dili, Eğlence Üretim Atölyesi, İmge Oyunları, Doğadan Sanata, Çocuklar İçin Felsefe, Astrofotoğrafçılık, Astronomi Atölyesi, Yeşil Sanat, Kendin Boya Kendin Doku, Haksızlık Savarcılar, Can Suyu Yerel Tohum, Eskinin Bilimi, Robotik Kodlama, Beden Müziği Atölyesi, Kompost Atölyesi, Masal Diyarına Yolculuk, (Yaban Hayatı) Kuş Gözlemi ve Memeli Hayvan Gözlemi, Efsanevi Hayvanlar ve Nesli Tükenmiş – Tehlike Altındaki Türler, Mr. Spack, Entegre Devrelerde Yaratıcı Kodlama, Gökyüzünde Mitoloji, İklim ve Biz, Hayal Dükkanı Seramik Kursu, Toprak Atölyesi ve Kelebek Atölyesi yer alıyor.

Öte yandan Can Suyu Yerel Tohum, Gökyüzünde Mitoloji, Eskinin Bilimi, Rüya Kanatlar, İmge Oyunları, Toprak Atölyesi ve Kompost Atölyesi için ise kayıtlar devam ediyor.

Destekçilere teşekkür

Ayrıca proje alanı içerisinde bulunan Masal Evi’ne Toros Tarım San. Ve Tic. A.Ş., Gözlem Evi’ne Türkiye Yardım Sevenler Derneği Eskişehir Şubesi ve Doğa Evi’ne de Tekfen İnşaat ve Tesisat  A.Ş.  destek veriyor. Tepebaşı Belediyesi ve Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği yetkilileri de, Yeryüzü Ekoloji Okuluna katkı sağlayan tüm kurumlara teşekkürlerini iletti.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nun faaliyetleri ve atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 222 220 40 00 / 3082 nolu telefondan Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerine ulaşabilirler.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dalgıç ile iletişimi öğrendiler

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
211.981

VAKA

193.217

İYİLEŞME

5.344

ÖLÜM

18.764

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
12.679.967

VAKA

6.980.671

İYİLEŞME

564.394

ÖLÜM

5.699.296

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: