DOLAR

9,6153$%1.08

EURO

11,2367%1.02

STERLİN

13,2482£%0.55

GRAM ALTIN

553,38%1,55

ÇEYREK ALTIN

8.877,86%1,45

TAM ALTIN

8.877,86%3,13

BİST100

1.479,93%1,68

BİTCOİN

585177฿%-0.70535

a

  • Haberci26
  • Eğitim
  • KALİTE KOORDİNATÖRLÜĞÜ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

KALİTE KOORDİNATÖRLÜĞÜ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Anadolu Üniversitesinin kalite süreçleri ve akreditasyon faaliyetlerini yürütme görevini üstlenen Kalite Koordinatörlüğü, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci’nin de desteğini alarak kalite güvence sistemini yeniden yapılandırma çalışmalarına başladı. İlk olarak 2 Şubat tarihinde rektör ve rektör yardımcılarının bilgilendirilmesiyle başlayan toplantılar, 10 Şubat tarihinde Kalite Komisyonu Üyelerinin, ardından da 23 Şubat tarihinde ise Senato Üyelerinin bilgilendirilmesiyle devam etti. Toplantılarda Kalite Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Kalite Güvence Sistemi Eylem Planı 2021” sunumu paylaşılarak, bu doğrultuda belirlenen hedefler hakkında bilgiler verildi.

Anadolu Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Deniz Taşcı, kalite kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla, kalite yönetim süreci yeniden yapılandırma çalışmalarının sonraki adımının yöneticilere ve komisyon üyelerine yönelik eğitimlerin planlanması olduğunu belirterek sonrasında yapılacak çalışmaları da Anadolu Üniversitesi mensuplarıyla paylaşmaya devam edeceklerini vurguladı. Kalite kültürünün yaygınlaştırılması için akademik ve idari personelin uyum içinde çalışmasının önemine değinen Taşcı, bu konulara ilgi duyan herkesin katkısını beklediklerini ifade etti.

Eylem planında belirtilen hedefler ise şu şekilde açıklandı:

1- Senato, Yönetim Kurulu ve Strateji Geliştirme Kuruluna; üniversitenin başlattığı kalite güvence sistemi yapılanma sürecine yönelik bilgilendirme yapılması.

2- Birim yöneticileri, birim kalite komisyonları, birim kalite koordinatörleri ve çalışma ekiplerinin kalite güvence sistemine yönelik oryantasyonunun tamamlanması.

3- YÖKAK ölçütlerinin tüm alanları kapsayacak şekilde planlamalara dahil edilmesi.

4- Üniversitenin misyon, vizyon ve farklılaşma stratejileri ile konum tercihlerinin gözden geçirilmesi.

5- Stratejik planın uygulanması, izlenmesi ve önlem alma faaliyetlerinin sistematik bir şekilde yürütülmesi.

6-  Paydaş Sürecinin tüm YÖKAK ölçütlerini kapsayacak biçimde tanımlanması.

7-  Karar alma mekanizmalarına öğrenci katılımının sağlanması.

8- Üniversitede üretilen verilerin bilgi sistemi ile izlenmesi, değerlendirilmesi ve raporlaştırılarak karar alma sürecine dahil edilmesini sağlayacak yeni yapının tamamlanması.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TEBEV YALNIZ BIRAKMIYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.