DOLAR

8,6580$%1.42

EURO

10,1795%0.81

STERLİN

11,9093£%0.72

GRAM ALTIN

487,65%1,55

ÇEYREK ALTIN

7.756,29%1,26

TAM ALTIN

7.756,29%0,82

BİST100

1.419,43%0.10

BİTCOİN

415615฿%1.60835

a

HAYATA 3 – 0 ÖNDE BAŞLAYACAKLAR

Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Teknik Üniversite öncülüğünde başlatılan Proje Fuarı ve Yarışması’nın 14.’sü gerçekleştirildi. Açılışta konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Genç Mühendis adaylarımızı ve mühendislerimizi Eskişehir’in en modern ve güncel teknolojisi ile donatılmış ESO Mesleki Eğitim Merkezi’ne bekliyoruz. Burada hem gelişimlerine büyük katkı sağlayacaklar hem de güncel ihtiyaçlara yenilikçi bakış açıları kazanacaklar. Kısaca iş hayatına 3-0 önde başlayacaklar. Haziran sonu gibi açmayı planladığımız merkezde Üniversite sanayi iş birliğine yönelik güzel örneklerin oluşturacağımıza inanıyoruz” dedi.

175 projenin sergilendiği etkinliği sanayicilerinde içinde bulunduğu yaklaşık bin katılımcı Zoom ve Youtube canlı yayın platformları üzerinden takip etti.

Etkinliğin açılışında konuşan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ise, Proje Fuarı’nın şehrin vizyonuna önemli katkı sağladığını belirterek, “Uzun yıllardır süren etkinlik sürdürülebilirlik açısından önemli olmakla birlikte, üniversite-sanayi iş birliğinin artmasına ve ortak çalışma kültürünün gelişmesine katkı sağlıyor. Burada kazanana da Eskişehir oluyor” dedi.

“Proje Fuarı ve Yarışması” adıyla ulusal katılımlı bir etkinlik olarak gerçekleştirilen faaliyetin mühendis adayı öğrencilerimize ciddi bir deneyim kazandırdığını ifade eden Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Etkinliğin gençlerimizin iş dünyası ile tanışmalarına fırsat tanıdığını, potansiyel işbirlikleri için özel bir platform teşkil ettiğini ve bu yönleriyle hem üniversite hem de sanayi tarafında motivasyonu artırıcı bir etkisinin olduğu düşünüyoruz” diyerek, ESO tarafından açılacak Mesleki Eğitim Merkezi (ESO-MEM) hakkında bilgiler verdi.

ESO-MEM’in Eskişehir Sanayisinin yüzde 60’ına doğrudan hizmet sağlayabilecek bir mesleki eğitim merkezi olacağını, Metal işleme, plastik kalıp ve işleme, kaynaklı imalat, otomasyon, robot ile endüstriyel tasarım bölümleri olacağından bahseden Kesikbaş, Projenin BEBKA mali desteği, ESO’nun katkıları ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile hayata geçirildiğini belirtti.

Açılışta konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ise “Bilim ve teknoloji farkındalığı yüksek, çözüm üreten gençlerimizle birlikte bir gelecek için bir araya geldik” diyerek “Genç İnsan Kaynağımızın Mühendislik Çözümleri ile Birlikte Başarma” başlıklı sunumumuzu gerçekleştirdi.

Etikliğin açılışında ayrıca ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ESTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Seramik Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alpagut Kara, ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kenan Işık değerlendirmelerde bulundu.

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, Seramik Araştırma Merkezi ve ARİNKOM TTO iş birliğiyle yapılan etkinlikte yapılan açılış konuşmalarından sonra genç mühendis adayları projelerini çeşitli oturumlarda sundular.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP MİHALGAZİ’DEN BAŞKAN ATAÇ’A ZİYARET

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.