ERASMUS+ SKİLL-UP PROJESİ BAŞLADI

Erasmus+ programı kapsamında 2019 yılı Mart ayında başvurusu yapılan ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Hava Trafik Kontrol Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Uğur Turhan’ın proje yürütücüsü ve Dr. Öğr. Üyesi Suat Uslu’nun Araştırmacı Alan Uzmanı olarak yer aldığı Skill-UP projesi, 29-30 Ocak 2020 tarihlerinde İtalya Roma’da çalışmalarına başladı. Proje kapsamında geleceğin havacılık çevresinde aktif rol oynayacak pilotların, hava trafik kontrolörlerinin, havaalanı operatörlerinin ve insansız hava aracı (İHA) operatörlerinin yenilikçi ve esnek yaklaşımlarla eğitilmesi ve yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Proje süresi 36 ay olan “Skill-UP: skilling, upskilling and reskilling in the future Air Transport” projesinin genel konusu ise gelecekte hava taşımacılığının ihtiyaç duyacağı nitelikte ve yetkinlikte insan kaynağının eğitimi ve yetiştirilmesi için uygun ve esnek eğitim programları hazırlamak ve uygulamak. Geleceğin havacılık operasyonlarına yönelik olarak geliştirilecek senaryolar temelinde, projedeki öncelikli alanlardaki hem temel eğitim alan öğrencilerin eğitimine hem de operasyonel çevredeki operatörlerin mesleki nitelik ve yetkinliklerini geliştirmeye ve uyumlaştırmaya yönelik eğitim programları hazırlanacak. Ayrıca proje kapsamında eğitim programlarının geçerliliği-güvenilirliği değerlendirilerek, esnek ve etkileşimli e-öğrenme teknikleri ve kolaylıklarının kullanılması planlanıyor.

Skill-UP projesinin koordinatörü İtalyan DeepBlue ve konsorsiyumda 5 faklı Avrupa ülkesinden çeşitli üniversiteler ve havacılık endüstrisinden toplam 12 ortak kuruluş yer alıyor. Ayrıca ülkemizden Eskişehir Teknik Üniversitesi ile birlikte Kastamonu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Antalya Havalimanından TAV Fra Port diğer proje ortakları olarak bulunuyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

NESİLLER BOYU EŞİTLİK

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
233.851

VAKA

217.497

İYİLEŞME

5.747

ÖLÜM

16.354

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
18.193.291

VAKA

10.853.195

İYİLEŞME

691.642

ÖLÜM

7.340.096

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Haberci26.com |'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Haberci26.com |'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470
%d blogcu bunu beğendi: