info @ haberci26.com

Bizler 2017 yılı Temmuz ayından itibaren  Eskişehir Murat Eğitim Kurumları olarak 35 yıllık bir eğitim geleneğine sahip köklü murat eğitim ailesinin 36. Şubesini  Eskişehir’de hizmete açmış bulunuyoruz. KPSS ve AÖF başta olmak üzere ALES, DGS, SMMM, ÖABT hazırlık kurslarımızı deneyimli kadromuz ve uzmanlar tarafından yazılan kaynaklarımızla destekleyerek yolumuza devam ediyoruz.

KPSS’ye hazırlanmak herkes tarafından bilindiği üzere, oldukça zorlu bir süreç. Hayatımızda da bu tarz zorlu süreçlerden geçerken yanımızda deneyimli bir danışmanın ya da konuya hakim bir dostun olması her zaman, bu zorlu süreçleri bir nebze de olsa kolaylaştıran bir unsur olacaktır. Ancak tam tersi durumda kaçınılmaz felaketlere yol açabilir. Öğrenciler açısından belkide en kritik kararlardan biri bu noktada hangi dershane ve kaynakla sınava hazırlanmaları gerektiği kararıdır. Bu kararı almadan önce yapmanız gereken çalışma hayatınızı direk olarak etkileyeceğinden, titizlikle yürütülmelidir. Bu noktada kulaktan dolma bilgilerle karar aldığınızda sonuçlar beklentilerin çok çok altında kalabilir ya da başarıyı ihtimallere bırakmış olursunuz.

Öyleyse hayatımız için çok önemli bir dönüm noktası olan KPSS için bir hazırlık kursu tercihi yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Başlangıç olarak ne kadar köklü kurumlarla çalışırsanız o kadar daha kurumsal bir yapı ile karşılaşırsınız. Bu öğrenci açısından ne anlama geliyor: İlk olarak kurumsal yapısı sağlam ve köklü eğitim kurumları, ortak bir kurum kültürü ile hareket ederler. Ortak kurum kültürüne sahip olmak tüm şubelerin ortak çalışması ve kullandıkları eğitim yöntem ve tekniklerinin en iyiye doğru ilerlemesi için kollektif bir çalışmanın sağlanmasını ifade eder. Bu ortak çalışma platformu gerçekleştirilecek iyileşmeler için çok daha elverişli bir ortam sağlarken aynı zaman da çözümler üretirken hızlı olmayı da beraberinde getirir. İkinci olarak köklü kurumlar sizlere kaynak ve hizmet anlamında sundukları dökümanları yıllar boyunca düzenleyerek ve geliştirerek öğrencilerine sunarlar. Bu kaynakları kurumların en deneyimli öğretmenleri tarafından hazırlanır ve öğrencilere defalarca kontrolden sonra ulaşır. Bu da kaliteyi arttıran bir unsur olarak karşımıza çıkar.

KPSS için dershane araştırırken dikkat etmemiz gerek bir diğer unsurda elbette ki öğretmenlerin yetkinlik ve becerileridir. Görüşme için gittiğiniz kurumlarda rahatlıkla derslerine katılacağınız öğretmenlerinizle tanışma talebinde bulunabilirsiniz. Kadrosuna güvenen her kurum sizin bu talebinizi geri çevirmeyecektir. Ayrıca görüştüğünüz kurumun öğretmenlerinin kurumda bulunma süreleri de sizler için önemlidir. Çünkü herhangi bir sorunuz olduğunda, o branşın öğretmeninin kurumda bulunması sizler için önemli bir artı olacaktır.

Tercihi yaparken bir diğer önemli unsur da muhakkak ki size sunulan kaynak ve hizmetlerdir. Hazırlık sürecinizde kullanacağınız kaynakların yazarlarını mutlaka araştırın. Konu anlatımı ve soru bankalarınız kimler tarafından hazırlanmış, hangi yayınlardan yararlanılıyor. Hazırlık süresi boyunca kaç deneme sınavı yapılıyor. Size sunduğu eğitimi uzaktan eğitim, etüt, ders tekrarı, rehberlik hizmetleri  gibi yan unsurlarla ne kadar destekliyor.

Tüm bu unsurları bir araya getirebilen kurumlar öncelikli tercih sebebiniz olmalıdır.

Eskişehir Murat Eğitim olarak sizlere sınavlarınızda başarılar diliyoruz.