Yelkovan İş Merkezi ile civarındaki işletmeleri ziyaret eden Erdoğan Tekgöz, kendisini çok sıcak karşılayan üyelerle sohbet etti, sorunlarını dinledi. Gıdadan sigortacılığa, tekstilden bilişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda esnafla ETO’yu ve kent ticaretinin geleceğini konuşan Erdoğan Tekgöz, “Umudunuzu yitirmeyin, gelecek günler güzel olacak” dedi.

Bu Gidişata Dur Demenin Zamanı Geldi

Yarım asırlık ticaret geçmişine sahip bir işadamı olarak, Eskişehirli esnaf ve tüccarın içinde bulunduğu durumu en iyi kendisinin anladığını vurgulayan Tekgöz, şöyle devam etti:

“Aylardır şehrin en merkezi yerinden en ücra noktasına kadar her tarafını geziyoruz. 10 bine yakın üyemizle buluştuk, konuştuk, dertleştik. Bu sıkıntılardan önemli bir bölümünün Ticaret Odası’yla ilgili olduğunu gördük. Esnafımızın, tüccarımızın zaman zaman çeşitli konularda sıkıntıya düştüklerine ancak bu sıkıntının giderilmesinde yalnız bırakıldıklarına tanık olduk. Sadece krediler konusunda değil, bürokrasiyle, yerel yönetimlerle, diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili yaşadıkları sorunlarda ETO’dan yardım ve destek alamadıklarına şahit olduk. ETO’nın görevinin aidat toplamak, evrak vermek olduğuna inanmışlar, inandırılmışlar. Fakat bu gidişata dur demenin, üyelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmenin, birçok konuda çözüm noktasının ETO olduğunu göstermenin zamanı gelmiştir.”

Mahçup Olmamak İçin Çok Çalışacağız

Reşadiye esnafının, destek mesajlarına teşekkürle karşılık veren ve “Sizlere mahçup olmamak için çok çalışacağız” diyen Tekgöz, ETO’yu, varlık nedeni olan üyelerle birlikte yöneteceklerini vurguladı. Şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışıyla ETO’nun ve üyelerinin gücünü arttıracaklarını söyleyen Tekgöz, “Üyelerimiz Ticaret Odası’na mensup olmanın ayrıcalığını yaşayacak” şeklinde konuştu. Tekgöz ve ekibi, hayırlı ve bol kazanç diledikleri esnaflardan bazılarından alışveriş de yaptı.