Maça temkinli başlayan ancak ardı ardına goller bulan Eskişehirspor muhteşem taraftarının desteğiyle maçın ilk yarısında gol oldu yağdı. Bruno, Hasan Hüseyin, Hasan Ayaroğlu ve Kaan Kanak ile skoru 4-0 taşıyan Eskişehirspor kritik maçta çok önemli bir avantaj elde etti. Samsunspor ayrıca bir de kırmızı kart görerek 10 kişi kaldı. İkinci yarıda farkın açılması ve gelecek haftaları düşünen teknik heyet oyunu kontrollü bir şekilde gitmesini sağladı. Kırmızı Şimşeklerde maçın perdesini yine Hasan Ayaroğlu kapatarak çok önemli 3 puanın hanemize yazılmasını sağladı. Bu sonuçla Eskişehirspor 34 puanla 14. sıraya yükseldi.

 

Hakemler: Yaşar Kemal Uğurlu, Erdinç Sezertam, Serkan Çimen 

Eskişehirspor: Kayacan Erdoğan, Dorukhan Toköz (Dk. 73 Aykut Akgün), Kaan Kanak (Dk. 73 İbrahim Halil Öner), Akaminko (Dk. 80 Mehmet Özcan), Hasan Hüseyin Acar, Hürriyet Gücer, Bilal Aziz Özer, Semih Güler, Hasan Ayaroğlu, Bruno Mezenga, Bedirhan Altunbaş 

Samsunspor: Furkan Köse, Ercan Yazıcı, Ahmet Burak Solakel (Dk. 52 Burhan Arman), Kenan Karışık, Oğuz Gürbulak (Dk. 60 Chibuike), Samed Hakan Kılıç, Çağrı Ortakaya, Ayite, Erkam Reşmen, Samaras, Ahmet Cebe (Dk. 46 Enes İslam İlkin) 

Goller: Dk. 18 Bruno Mezenga, Dk. 28 Hasan Hüseyin Acar, Dk. 40 ve 69 Hasan Ayaroğlu, Dk. 45 Kaan Kanak (Eskişehirspor) 


Kırmızı kart: Dk. 30 Çağrı Ortakaya (Samsunspor) 


Sarı kartlar: Dk. 19 Bruno Mezenga, Dk. 38 Bilal Aziz Özer, Dk. 42 Semih Güler, Dk. 53 Hasan Hüseyin Acar (Eskişehirspor)