Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçede ihtiyaç sahibi aileler kendi tercih ettikleri gıda maddelerini alabilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan uygulama, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Vakıfbank Sandıklı İlçe Şube Müdürü Necati Yeşilırmak'ın attığı imzalar ile resmiyet kazandı.

Sandıklı Belediyesi makam odasında yapılan imza töreninin ardından konuşan Başkan Çöl, Sandıklı'da yardım konusunda yeni bir çığır açtıklarını söyledi.

"Vatandaşlardan bizlere ihtiyaçlarının farklılıklar gösterdiğine dair istekler geldi." diyen Çöl, şöyle konuştu:

"Bizler de bu istekler doğrultusunda kurmuş olduğumuz komisyon ile vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını kendilerinin seçmesine karar verdik. 'Sankart' projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gıda ihtiyaçlarını istedikleri marketten alabilecek ve kendilerine verecek olduğumuz ön ödemeli kartlar ile bu alışverişlerini ücretsiz olarak gerçekleştireceklerdir. Bu uygulama ile vatandaşlarımız ihtiyaçlarını kendileri karşılayacak, evlerinin gıda ihtiyacı neyse onları marketten gönül rahatlığı ile alabileceklerdir. Her ay Sankart'ın içerisindeki bakiye otomatik olarak güncellenecek böylece gece gündüz cumartesi, pazar kavramı olmaksızın belediyeye gelmeden gıda ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu bağlamda seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerden bir tanesini daha hayat geçirmenin mutluluğu içerisindeyim. Bölgemizde bu uygulamayı gerçekleştiren tek belediye olmanın da haklı gururunu yaşamaktayız."