MHP İl Başkanı Kadir Bıyık gündeme dair bir bsın açıklaması yayınladı. Bıyık açıklamasında;"Partisinin her siyasi alanda PKK ve  FETÖ'ye sahip çıkan sözcülüğünü yapan birde utanmadan Atatürk'ün partisiyiz diyenler Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ'i ağızlarına alıp siyasi malzeme yapacak hadde değillerdir. 

Ülkenin bu zor zamanında Sayın Genel Başkanımızın büyük bir mücadele ile Milli İttifak ortamı oluşturulmasında ki payını hazmedemeyen cenahın Ülke bekasını düşünmesini de beklemiyoruz.

 Algı yönetimi ile MHP  bitti, yok oldu, artık baraj altındalar gibi çirkince saldırı ancak CHP'ye yakışır. Sizleri ve uzantılarınızı partimiz çok iyi tanıyor ve yakın zamanda da taşeronlarınızdan arındık temizlendik. Bu saldırıların hepsine sandıkta cevap vereceğiz. 

 Partimize laf söyleyeceklerine kendi içlerindeki Fetöcüleri temizleyip PKK ve uzantılarına destek vermeyi kesmeliler.

 Türk milletinin ve devletinin en büyük savunucularından olan Sayın Genel Başkanımız Dr.Devlet BAHÇELİ'nin ülke dardayken milletimiz zordayken siyasi olarak bir plan ve beklentisinin olmamasını hazmedemeyenler alçakça saldırtmaktadırlar. Memleket elden gittikten sonra iktidar olsan ne olur muhalefet olsan ne olur!

 Hiçbir zaman bu ülkeye bir faydası olmayan tiplerde ne Başbuğumuzu nede onun çizgisinden sapmayan genel başkanımızı anlamasını da beklemiyoruz.

 Sayın vekil! Siz bilmezsiniz ama biz söyleyelim seçimler kazanılır, kaybedilir önemli olan omurga duruş sahibi olmaktır. Önemli olan Türk Milletinin ve devletinin baki kalmasıdır. Böyle bir kaygınız olmadığı için karşınızda ki siyasi partileri de kendiniz gibi hesapçılıkla itham ediyorsunuz.

 Israrla muhalefet olduğunu söyleyen CHP ve bazı vekillerinin terör örgütlerinin sözcülüğünü yaptığını da seçmenimiz görecek ve gereğini yapacağı inancındayız." sözlerine yer verdfi.